Piekło gwałtownego związku nie kończy się po zerwaniu czy rozwodzie, zwłaszcza gdy w to są zaangażowane dzieci.

https://www.blog.mojra.pl/post/566

Jeśli żyłaś z manipulatorem, agresorem lub innym toksycznym partnerem w związku, w którym urodziły się dzieci, wiedz, że pozbycie się jego toksycznego wpływu nie będzie łatwe. Oczywiście, świetnie, jeśli możesz zakończyć związek, aby ocalić siebie i swoje dzieci, ale ważne jest zrozumienie, że to nie będzie proste.


Toksyczna osoba nie pozwoli ci normalnie żyć. Odczuwają intensywny gniew, że odszedłeś, a jeśli udało ci się opuścić partnera z dziećmi, bądź świadomy, że użyje wszelkich środków, aby nadal uprzykrzać ci życie. Jeśli groźby samobójcze, przekonywanie twoich rodziców lub wspólnych przyjaciół, aby przekonać cię do powrotu "dla dobra dzieci, bo potrzebują ojca", itp., nie zadziałają, to brutalna walka o dzieci staje się faktem. Dla manipulatora chodzi mniej o dzieci, a bardziej o to, aby nadal cię niszczyć przez nie.


Najłatwiejszym sposobem dla niego na zdobycie uwagi dzieci jest kupowanie prezentów. Jeśli jesteś na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim i nie masz dodatkowych pieniędzy, a on pracuje, dla niego najłatwiej jest zasypywać dzieci prezentami, abyś czuła, że znowu ma kontrolę.
Jeśli znajdziesz się w sądzie zajmującym się ustalaniem opieki, zostaniesz przedstawiony jako czarny charakter za rozpad rodziny, opuszczenie męża, a także jako ojciec, który kocha swoje dzieci. Nikt nie zwróci uwagi na to, jak cię traktował, chyba że wcześniej zgłosiłaś przemoc fizyczną lekarzom i policji. Jeśli bałaś się i nie miałaś odwagi, by wcześniej to zgłosić, usługi opieki nad dzieckiem i sąd prawdopodobnie cię nie uwierzą. Mężczyzna prawdopodobnie zatrudni drogiego adwokata, a ty będziesz miała trudniejszą sytuację.


Jednym z problemów są ustalenia dotyczące opieki, gdzie często potrzeby dzieci są pomijane na rzecz interesów ojca. Jeśli ojciec jest zainteresowany, często często ma dziecko, a jeśli nie? To nie ma znaczenia, sąd i tak to respektuje.


Agresywny manipulator może spędzać dużo czasu z dziećmi, wykorzystując ten czas, aby zwrócić je przeciwko tobie. Może zmuszać dzieci do nieposłuszeństwa wobec ciebie, nieposłuszeństwa, a pod wpływem różnych groźb przestraszone dzieci mogą się zgadzać, aby uniknąć bicia lub zostawienia ich same w domu, co traumatyzuje je. Posłusznie wykonują to z obawy, wiedząc, że twój gniew jako matki jest dla nich znacznie bezpieczniejszy niż gniew ojca.


Agresja tych mężczyzn nie jest skierowana tylko przeciwko tobie jako kobiecie. Często dzieci nie chcą iść do ojca, który ich bije, krzyczy na nich i w inny sposób krzywdzi. Wielokrotnie dzieciom zabrania się o tym mówić i tłumią swoje uczucia z obawy. Jeśli dzieci zdobędą odwagę, by powiedzieć, że nie chcą iść do ojca, bo tam się nie czują bezpieczne, matka musi ich przekonać, ponieważ sąd zobowiązuje ją do odpowiedniego przygotowania dzieci do spotkań z ojcem. Niemniej jednak uważam, że gdyby ci sędziowie, którzy piszą takie oświadczenia w wyrokach sądowych, znaleźli się w butach tych matek, nie byliby w stanie tego zrobić, gdyby dzieci kiedykolwiek czuły się niebezpieczne u swojego ojca i nie chciały tam iść.


Kolejny rozdział obejmuje groźby pozwaniami, sfabrykowanymi raportami policyjnymi, którymi ci mężczyźni starają się psychicznie zniszczyć i wyczerpać kobietę.

Komentarze

  • Dołącz do dyskusji.
    Wpisz swój komentarz.

  • Avatar

Podobne artykułyZaburzenia psychiczne u dzieci: 5 ostrzeżeń, których nie powinniśmy ignorować

Zaburzenia psychiczne u dzieci: 5 ostrzeżeń, których nie powinniśmy ignorować

Wiesz, jak zaburzenia psychiczne mogą się ujawniać u dzieci? To szeroki spektrum warunków, które mogą znacząco wpływać nie tylko na zachowanie i stan emocjonalny dziecka, ale także na jego ogólny rozwój. Rozpoznawanie tych zaburzeń we wczesnym stadium i adekwatne reagowanie są kluczowe dla zapewnienia jak najlepszej opieki i wsparcia.Badania pokazują, że nawet do 50% zaburzeń psychicznych można zdiagnozować we wczesnym dzieciństwie.Rodzice powinni być uważni na sygnały ala...

Kontynuuj czytanie

Nie bój się psychologów dziecięcych! Pomogą twojemu dziecku i także tobie

Nie bój się psychologów dziecięcych! Pomogą twojemu dziecku i także tobie

Dzieci mogą spotkać się z różnymi problemami, czy to trudnościami w szkole, zmianami zachowania, depresją, lękiem, strachem, czy po prostu niepewnością w nowych sytuacjach. Wiele rodziców wahają się zwrócić o pomoc do psychologa dziecięcego. Strach przed nieznanym, stygmatyzacja i mity dotyczące opieki psychologicznej powstrzymują rodziców przed pomaganiem ich dziecku i sobie.Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?Psycholog dziecięcy skupia się na dbaniu o zdrowie psychiczne...

Kontynuuj czytanie

Generacja kanapkowa: Jak radzić sobie z opieką nad rodzicami i dziećmi bez stresu i wyczerpania

Generacja kanapkowa: Jak radzić sobie z opieką nad rodzicami i dziećmi bez stresu i wyczerpania

W dzisiejszym społeczeństwie napotykamy różne zjawiska, które często nie są ani wyjątkowe, ani nowe. Pewna doza społecznego spojrzenia, współistnienia i troski zawsze była obecna w naszym społeczeństwie, choć w różnych formach. Cóż, być może nie zawsze o tym rozmawialiśmy lub mieliśmy okazję do konfrontacji. Kobieta jest symbolem matki, która opiekuje się swoją rodziną i dba nie tylko o potrzeby fizjologiczne, ale również psychologiczne i społeczne rodziny, n...

Kontynuuj czytanie

Psycholodzy na portalu Mojra.pl

Tagi


Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zamówienie