Jak zorganizować spotkanie z psychologiem dziecięcym?

https://www.blog.mojra.pl/post/528

Wizyta u psychologa to bardzo delikatna sprawa, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Czy potrzebujemy zabrać dziecko do psychologa? Kiedy, jako rodzice, nie powinniśmy odkładać wizyty u psychologa? Jakie mamy opcje? Czy nasze dziecko jest jeszcze za małe na to? Zagłębmy się w to.

 

Wielu rodziców nie wie, jaka jest różnica między psychologiem a psychiatrą, więc pozwólcie mi krótko to wyjaśnić. PSYCHIATRA to lekarz medycyny, który może postawić diagnozę dziecku i przepisać leki, jeśli to konieczne, natomiast PSYCHOLOG to osoba, która rozmawia z dzieckiem, bawi się z młodszymi dziećmi i angażuje je w interesujące aktywności. Za zgodą rodziców psycholog może również przeprowadzać oceny psychologiczne dziecka.

 

Pierwsza wizyta u psychologa: z dzieckiem czy bez?

Decyzja zależy od konkretnej sytuacji, wieku dziecka, powodów, dla których zdecydowaliście się skonsultować z psychologiem dziecięcym oraz podejścia konkretnego psychologa.

Psychologowie często preferują (lub wymagają) początkowy kontakt z rodzicami. Dla psychologa ważne jest, aby zdobyć jak najdokładniejsze zrozumienie sytuacji, z którą się borykacie, waszej perspektywy jako rodziców, historii dziecka, sytuacji rodzinnej, itp. Czasem kilka minut rozmowy z rodzicami wystarcza przed właściwą konsultacją z dzieckiem. W innych przypadkach psycholog może zarezerwować całą pierwszą konsultację dla rodziców.

 

Dla dzieci poniżej 15 roku życia, zawsze konieczna jest zgoda prawnego opiekuna na konsultację.

 

3 Proste Kroki do Konsultacji


Znajdź odpowiedniego psychologa

Wybór psychologa nie jest prosty. Na początek zacznij szukać dostępnych opcji. Precyzuj, czego oczekujesz i potrzebujesz od psychologa, takie jak jego specjalizacja itp. Możesz szukać w internecie lub zapytać znajomych lub lekarza swojego dziecka o polecenia.Umów się na konsultację

Czy już wybrałeś psychologa? Wyślij do niego e-mail lub zadzwoń na jego biuro, aby umówić się na spotkanie konsultacyjne. Jeśli potrzebujesz pomocy bez długiego oczekiwania, rozważ skorzystanie z konsultacji online z psychologiemdziecięcym z poradni online MOJRA.

 

Proszę przyjść na konsultację

Po umówieniu terminu konsultacji, wszystko, co musisz zrobić, to się na nią stawić. Powiedz swojemu dziecku (zgodnie z jego wiekiem), czego można się spodziewać, z kim będą rozmawiać i dlaczego. Jeśli dziecko sprzeciwia się konsultacji, nie zmuszaj go. W takim przypadku lepiej jest najpierw omówić sytuację bez udziału dziecka. Podczas konsultacji będziesz współpracować z psychologiem, aby ustalić najlepszy sposób działania i jak przygotować dziecko do wszystkiego.

 

Czy istnieje jakaś różnica między konsultacjami z psychologiem dziecięcym ONLINE a tymi w fizycznym biurze?
 

Konsultacje online są praktycznie takie same jak te odbywane osobiście, jedyną różnicą jest to, że psycholog nie jest z tobą fizycznie obecny. Jednak dzięki wideorozmowom nadal możesz go widzieć, a on może widzieć ciebie i twoje dziecko. Procedury i terapie są identyczne z tym, co spotkałbyś podczas konsultacji osobistej. Jedyną rzeczą, którą nie można zrobić podczas konsultacji online, jest przeprowadzanie testów psychometrycznych. Jeśli są one potrzebne, psycholog zaleci odpowiedniego specjalistę.

 Konsultacja online jest dyskretna i anonimowa, a można ją przeprowadzić z wygody własnego domu. Często jest też bardziej elastyczna pod względem planowania, więc można łatwo skorzystać z niej po pracy lub w weekendy, bez długich okresów oczekiwania.

 

Jak umówić się na konsultację w poradni psychologicznej MOJRA?


Wybierz psychologa

Zajrzyj na profile naszych psychologów. Możesz przeczytać o najczęstszych problemach, na które się specjalizują, i od razu sprawdzić dostępność najbliższych terminów konsultacji. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego psychologa, możesz się z nami skontaktować przez czat, e-mail lub zadzwonić do naszego zespołu wsparcia.

 

Wybierz rodzaj konsultacji

Możesz wybrać między konsultacją e-mailową a konsultacją głosową (tradycyjnym rozmową telefoniczną, Skype, WhatsApp, Viber i innymi podobnymi aplikacjami).

 

Umów się na wizytę

Dokonaj rezerwacji poprzez prosty formularz. Nie musisz się martwić, ponieważ formularz będzie cię krok po kroku prowadzić, zapewniając, że zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, co wpisać.

Komentarze

  • Dołącz do dyskusji.
    Wpisz swój komentarz.

  • Avatar

Podobne artykułyStereotypy w wychowywaniu dzieci

Stereotypy w wychowywaniu dzieci

 Dzisiejsi rodzice, zwłaszcza matki, zmagają się z różnymi nieproszonymi poradami dotyczącymi wychowywania swoich dzieci, praktycznie od momentu narodzin dziecka. Nieproszona rada zaczyna się nawet podczas ciąży, jak na przykład "teraz musisz jeść dla dwóch", i tak dalej. Sama ciąża jest wyzwaniem, gdy kobieta przygotowuje się do roli matki, z dzieckiem rosnącym pod jej sercem, a takie rady często nie są zbyt przyjemne. Ponadto w dzisiejszych czasach mamy dostęp do...

Kontynuuj czytanie

Piekło gwałtownego związku nie kończy się po zerwaniu czy rozwodzie, zwłaszcza gdy w to są zaangażowane dzieci.

Piekło gwałtownego związku nie kończy się po zerwaniu czy rozwodzie, zwłaszcza gdy w to są zaangażowane dzieci.

Jeśli żyłaś z manipulatorem, agresorem lub innym toksycznym partnerem w związku, w którym urodziły się dzieci, wiedz, że pozbycie się jego toksycznego wpływu nie będzie łatwe. Oczywiście, świetnie, jeśli możesz zakończyć związek, aby ocalić siebie i swoje dzieci, ale ważne jest zrozumienie, że to nie będzie proste.Toksyczna osoba nie pozwoli ci normalnie żyć. Odczuwają intensywny gniew, że odszedłeś, a jeśli udało ci się opuścić partnera z dziećmi, bąd...

Kontynuuj czytanie

"DOBRA MATKA"

"DOBRA MATKA"

Bycie matką jest niesamowicie pięknym, ale zarazem wyczerpującym doświadczeniem. Każda matka doświadcza momentów, gdy jest w pełnej harmonii ze swoim dzieckiem, wszystko jest wspaniałe, doskonale się rozumieją. Jednak macierzyństwo przynosi również momenty przeciwne. To są chwile, gdy matka jest zmęczona, pozbawiona snu i czuje się zupełną porażką. W tych chwilach wiele matek zaczyna wątpić w siebie i czuje, że nie jest wystarczająco dobra. Nieproszona rada od inny...

Kontynuuj czytanie

Psycholodzy na portalu Mojra.pl

Tagi


Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zamówienie