Jak znaleźć polskiego psychologa w Niemczech?

https://www.blog.mojra.pl/post/496

Opieka psychologiczna w Niemczech

Wielu ludzi wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Niemiecki rynek pracy oferuje interesujące możliwości zatrudnienia oraz odpowiednie wynagrodzenie. Niemcy są również często symbolem jakości i precyzji. Ale są chwile, gdy ludzie za granicą tęsknią za swoim rodzinnym krajem – podczas tradycyjnych świąt, kiedy pragnie się ulubionego domowego jedzenia lub gdy rozwiązuje się jakieś osobiste, zawodowe lub związkowe problemy. Wtedy uświadamiają sobie, że potrzebują pomocy w swoim ojczystym języku.


Znalezienie polskojęzycznego psychologa w Niemczech może być dość trudne. Bez względu na to, czy szukasz polskiego psychologa w pobliskich Dreznie czy odległym Hamburgu, a może w Monachium, możesz długo szukać.


Jakie są możliwości opieki psychologicznej w Niemczech? Jak znaleźć wysokiej jakości polskiego psychologa na przykład w Badenii-Wirtembergii lub psychologa w Bawarii?


Co zrobić, gdy potrzebujesz opieki psychologicznej w Niemczech? Oczywiście, możesz skorzystać z usług psychologów mówiących po niemiecku. Problemem jednak może być fakt, że psycholog będzie mówił w języku, który nie jest Twoim językiem ojczystym. Dla niektórych może to być szczególnie przerażająca myśl – niektórzy ledwie opanowali kilka podstawowych zwrotów po niemiecku, a tu mają rozmawiać o swoich uczuciach i problemach? Na to obecnie ich słownictwo może nie wystarczać.


Nawet ci, którzy czują się pewniej w niemieckim, często mówią, że kiedy mówią po niemiecku, jest to inne niż mówienie w ich rodzimym języku, który jest dla nich najbardziej naturalny. To nic dziwnego – okazuje się, że w każdym języku myśli się trochę inaczej. Wtedy oczywiste jest, że najlepiej mówić o swoich zmartwieniach w tym języku, który jest Ci najbliższy. Wtedy bowiem jesteś najbardziej sobą.


Polski psycholog w Niemczech?

Być może już próbowaliście. Po kilku dniach zastanawiania się, z niecierpliwością usiedliście przed komputerem i próbowaliście wpisać w wyszukiwarkę: polski psycholog w Monachium. Nic. Postanowiliście więc poszerzyć swoje poszukiwania na cały obszar. Ale wygląda na to, że polskiego psychologa po prostu nie ma w całej Bawarii. Wyszukiwarka ciągle zwraca różne oferty pracy lub artykuły komercyjne. Zaczynacie być już trochę zrozpaczeni...


A dojeżdżanie regularnie do psychologa do Polski, to nie jest najlepsza opcja - takie podróże mogą być czasochłonne i kosztowne. Na szczęście już dawno minęły czasy, kiedy konieczne było odwiedzenie psychologa bezpośrednio w jego gabinecie. Obecnie istnieje możliwość konsultacji psychologicznej online.


Onlineowe doradztwo psychologiczne

Najważniejszą zaletą doradztwa online jest to, że konsultacje z psychologiem mogą odbyć się praktycznie z dowolnego miejsca, z jakiegokolwiek miejsca, które jest dla was wygodne i gdzie czujecie się dobrze. Możecie skontaktować się z psychologiem z sąsiedniego miasta, z drugiego krańca kraju, czy też właśnie z psychologiem z innego państwa.


Istnieje kilka możliwości konsultacji: możecie skorzystać z rozmowy telefonicznej, e-maila lub różnych aplikacji i programów, takich jak Skype, WhatsApp i inne. Obecnie możliwa jest także konsultacja przez kamerę internetową, dzięki czemu zobaczycie się z psychologiem podczas konsultacji i cała porada będzie jeszcze bardziej zbliżona do osobistego spotkania twarzą w twarz.


Onlineowa poradnia psychologiczna MOJRA

Nasza poradnia psychologiczna działa od 2016 roku i oferuje wszystkie powyższe rodzaje konsultacji. Czyli rozmowy telefoniczne, korespondencję e-mailową oraz wideorozmowy.


Doskonale zdajemy sobie sprawę, że problemy związane z relacjami czy osobiste kłopoty nie omijają człowieka również za granicą, dlatego zapewniamy możliwość i szybki dostęp do opieki psychologicznej w języku polskim.


Terminy konsultacji są bardzo elastyczne - wolny termin można znaleźć zarówno rano, przed południem, jak i wieczorem.


Samo umówienie się na konsultację jest bardzo proste. W górnym menu kliknijcie przycisk "ZAMÓW KONSULTACJĘ", wybierzcie sposób konsultacji oraz psychologa. Formularz zamówienia przeprowadzi was przez cały proces krok po kroku.

Komentarze

  • Dołącz do dyskusji.
    Wpisz swój komentarz.

  • Avatar

Podobne artykułyZaburzenia psychiczne u dzieci: 5 ostrzeżeń, których nie powinniśmy ignorować

Zaburzenia psychiczne u dzieci: 5 ostrzeżeń, których nie powinniśmy ignorować

Wiesz, jak zaburzenia psychiczne mogą się ujawniać u dzieci? To szeroki spektrum warunków, które mogą znacząco wpływać nie tylko na zachowanie i stan emocjonalny dziecka, ale także na jego ogólny rozwój. Rozpoznawanie tych zaburzeń we wczesnym stadium i adekwatne reagowanie są kluczowe dla zapewnienia jak najlepszej opieki i wsparcia.Badania pokazują, że nawet do 50% zaburzeń psychicznych można zdiagnozować we wczesnym dzieciństwie.Rodzice powinni być uważni na sygnały ala...

Kontynuuj czytanie

Generacja kanapkowa: Jak radzić sobie z opieką nad rodzicami i dziećmi bez stresu i wyczerpania

Generacja kanapkowa: Jak radzić sobie z opieką nad rodzicami i dziećmi bez stresu i wyczerpania

W dzisiejszym społeczeństwie napotykamy różne zjawiska, które często nie są ani wyjątkowe, ani nowe. Pewna doza społecznego spojrzenia, współistnienia i troski zawsze była obecna w naszym społeczeństwie, choć w różnych formach. Cóż, być może nie zawsze o tym rozmawialiśmy lub mieliśmy okazję do konfrontacji. Kobieta jest symbolem matki, która opiekuje się swoją rodziną i dba nie tylko o potrzeby fizjologiczne, ale również psychologiczne i społeczne rodziny, n...

Kontynuuj czytanie

Kiedy jest odpowiedni czas, aby odwiedzić psychologa z dzieckiem?

Kiedy jest odpowiedni czas, aby odwiedzić psychologa z dzieckiem?

Wielu rodziców dzieci staje przed dylematem, czy jest odpowiednie odwiedzić psychologa dziecięcego, gdy zauważają problemy behawioralne u swoich pociech, czy też nie. Rodzice, którzy nie mieli wcześniej doświadczenia z psychologami, często odczuwają niepokój. Spotkałam się z sytuacjami, gdzie dzieci, a czasem nawet ich rodzice, nie potrafią odróżnić psychologa od psychiatryka. Nawet wtedy, gdy rodzice borykają się z poważnymi problemami związanymi z własnym dzi...

Kontynuuj czytanie

Psycholodzy na portalu Mojra.pl

Tagi


Już dziś zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!    Zamówienie